25-годишнината на програма „Еразъм“ отбеляза Русенският университет
  03 December 2012

25-годишнината на програма „Еразъм" отбеляза Русенският университет на 29 ноември 2012. За участие в тържеството бяха поканени бивши, настоящи и бъдещи Еразъм студенти и преподаватели. Зам.-ректорът на университета, доц. Юлиана Попова, връчи грамоти и награди на призьорите в конкурса за есе на тема „Еразъм мобилността - важна стъпка в живота". Първата награда е присъдена на Светлана Севдалинова Кирова, възпитаничка на специалност „Европеистика". Комисията с председател зам.-ректора по евроинтеграция и международно сътрудничество, доц. Юлиана Попова, беше определила освен първите три награди още няколко поощрителни отличия. Всички есета от конкурса могат да бъдат прочетени на този сайт. В чест на събитието беше подредена изложба със снимки на Еразъм студенти, представен беше и излезлият от печат и подготвен специално за годишнината „Алманах на програма Еразъм в Русенския университет", който проследява в цифри и факти развитието на програмата в университета.

Снимки от събитието: